Oyun

Valorant System Error Hatası Çözümü

En çok tercih edilen FPS oyunlarından birisi olan Valorant bazı oyuncularına Valorant system error hatası çözümü hakkında araştırma yapmaya mecbur bırakmaktadır. Çünkü günümüzde birçok insan oyunu oynarken bu hatayı almaktadır. Sizler de eğer bu hatadan muzdaripseniz ve çözümünü arıyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu sorun oyuna girmeye çalışırken ortaya çıkmakta olup oyun içi herhangi bir görüntü gelmemektedir. Oyuna girmek isteyen kişilerin bu sorunu kolay bir şekilde çözebileceğinden emin olabilirsiniz. Gelelim Valorant system error hatası çözümü nasıldır buna bakalım.

Valorant System Error Hatası Çözümü

Valorant system error hatası çözümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Muhtemel birkaç hatanın sebep olabileceği bu durum aşağıdaki adımlar ardından çözülmesi olanağandır.

  • Cihazınızda yer alan anti virüs programları bu soruna sebep olabilmektedir. Genellikle Avast anti virüs programını kullanan kişiler bu sorunu yaşamaktadır. Bunun için Avast anti virüs programını oyunu oynarken geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Oyundan sonra cihazınızın güvenliği korunması adına anti virüs programını tekrardan aktif etmeyi unutmamalısınız.
  • Bu sorun sadece 3. Parti anti virüs programlarında oluyor diyemeyiz. Bu nedenle Windows Defender programını da geçici olarak devre dışı bırakmalısınız. Ancak önceliğiniz 3.parti virüs programını devre dışı tutmak olmalıdır. Sorun çözülmediği takdirde bu adımı uygulamanız tavsiye edilir.

Yukarıda yer alan adımlar işe yaramadığı takdirde yapmanız gerekenler şunlardır.

  • Windows tuşuna basarak “Çalıştır” programını açmalısınız. Kolay bir şekilde açmak isterseniz Windows+R kombinasyonu size yardımcı olacaktır.
  • Çalıştır penceresi karşınıza geldiğinde yazmanız gereken şudur. “services.msc” Yazdığınız bu komut hizmetler penceresini açacaktır.
  • Hizmetler penceresi karşınıza çıktığında “vgc” servisini bulmalısınız.
  • “vgc” servisini bulduktan sonra sağ tıklayıp durdurunuz.
  • “vgc” servisini durduktan sonra tekrardan sağ tıklayıp başlat butonuna basarak aktif etmelisiniz.
  • Bu adımın ardından bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
  • Ardından Valorant uygulamasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır butonuna basınız.

Bu adımların da ardından artık oyunun sorunsuz bir şekilde açılıyor olması gerekmektedir. Eğer bu adımlar da size yardımcı olamadıysa Hatayı aldığınızda size bu hatanın rapor etmek isteyip istemediğinizi soruyor. Evet diyerek geri dönüt bekleyebilirsiniz.  

Valorant System Error Hatası

Valorant system error hatası çözümü için yapmanız gereken sisteminizde aktif durumda olan anti virüs programını geçici olarak devre dışı bırakmaktır. Bu adım size yardımcı olsa da oyunu oynadıktan sonra tekrardan aktif duruma getirmeyi unutmamalısınız. Yoksa internet ortamında bilgisayarınızın güvensiz duruma düşme ihtimali vardır. Eğer Valorant system error hatası çözümü için bu adımların hiçbiri işe yaramaz ise oyunu silip tekrardan kurmanız size yardımcı olabilir. Oyunu sildiğinizde tüm verileri sildiğinizden emin olmalısınız. Bu sayede temiz kurulum yapabilir, daha net sonuçlar alabilirsiniz. Benzer bir içeriğimiz “Valorant Yeni Güncelleme Kaç GB?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.


#Valorant #System #Error #Hatası #Çözümü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu