Sinema Dizi

Selçuklu'nun Zaferi! I Alparslan Büyük Selçuklu 2. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 2. Bölüm Özet

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.
Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.
Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

———

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

143813 Kişi Okudu    –    1926 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Selçuklu39nun #Zaferi #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

37 Yorum

  1. Pasinler savaşında sultan Alpaslan yoktu bu diziyi kim çekiyor gelsin biraz tarih dersi alsın benden baştan sona yalan romen diyojende yoktu pasinler savaşında malazgit savaşında sadece karşılaştılar

  2. Sasani/Fars iblisi iran'da kalan Turkleri şiileştirdi, Turklerden Buveyhi ve Fatimi intikamini aldi, Avrupanin fethini engelledi. Turkleri birbirine dusman etti kirdirdi. Turkun islamin en buyuk dusmani Sasani artigi Farstir.

  3. İzlediğim en iyi dövüş sahnesiydi diyelirim hele düşman ordusunda ki uzun adam süper olmuştu alparslanla rakip olmaları heycanlıydı ikiside ayı gibi ve korkusuzdu 😎👊🏼

  4. Selçuklu kartalları hala her gün gördüğümüz mavi gökyüzünde süzülüyor. Savaşların tozunun kokusu, dökülen gözyaşlarının ardından hala zafer kokuyor. Tonlarca kılıç, esintinin alnına destanlarını çiziyor ve Bizans bayrağı Anadolu topraklarında son nefesini veriyor.

  5. Baruş Arduçtan bu performans çok şaşırtıcı sanki içüne işlemiş gibi… Birde cuma namazı şehit cenazeleri işlensin. Mekanı cennet dua edelim. U toprakları bize yar eyledi

  6. Keşke normal biri oynasa çok yapmacık duruyorlar basrol oyuncular… yeter artık mankenlerin böyle ciddi tarihli dizilerde oynatmayin….. Hiç yakışmıyor… Ertuğrul u oynayan adam.. iyidi.. Osman i oynayan adam çok yapmacık duruyor.. Melikşah i oynayan adam iyi.. Alparslan yapmacık.. hatun model .. yapmacık

  7. Замечательный фильм и игра актеров особенно Барыш и каст отличный. Успехов фильму актерам и всем кто творит прекрасный исторический фильм.

  8. مسلسل رائع ابطال وإخراج وتاريخ مشرف للسلطان محمد ألب ارسلان ايدعت باريش اًرتش

  9. Savaş sahnesi çok güzeldi yalnız keşke iki taraf savaştan sonra harp meydanını gezebilir yaralılara ilgilenenilse şehitler için ufakta olsa bir cenaze töreni şehit olan kişilerin ailesinin acısı bize verilmesini beklerdim .biraz daha fazla siyaset sahnesi savaşın sonuçları konuşmalar olsa muhteşem olur .

  10. MAJISTRAL LA ACTUACIÓN DE BARIS Y DE TODOS LOS ACTORES MARAVILLOSA ACTUACIÓN UN 👏👏👏👏👏👏PARA TODOS ELLOS🧔💪⚔️🦅🏹🏇💥👍BUENOS DÍAS DESDE LAS 8 ISLAS CANARIAS 🇮🇨🇪🇦🙋

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu