Oyun

The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S’e geliyor

The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S sahipleriyle sonunda buluşuyor. CD Projekt Red, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil konsol güncellemesinin 14 Aralık’ta oyuncularla buluşacağını açıkladı. Stüdyo oyunun bu konsollarda nasıl görüneceği konusunda şimdilik bilgi vermedi. Ancak önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek bir canlı yayınla yeni nesil konsollara gelecek olan oyun hakkında daha fazla detay paylaşılacağı açıklandı.

2015’te piyasaya çıkan oyunun PS4 veya Xbox One versiyonlarına sahip olanlar, yeni nesil konsol versiyonuna ücret ödemeden erişebilecek. Bu güncellemeden PC oyuncuları da faydalanacak.

CD Projekt Red’den daha önce verilen bilgiye göre, The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S versiyonlarında oyuncular ışın izleme desteğinden yararlanabilecek ve yükleme süreleri kısalacak. Buna ek olarak, Netflix dizisi The Witcher2015’ten esinlenen indirilebilir içerikler de oyunculara sunulacak.

The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S versiyonlarının 2021’de çıkması planlanmıştı

CD Projekt Red, oyunun yeni nesil konsol versiyonlarının duyurusunu 2020’nin eylül ayında yapmıştı. Şirket, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series X/S versiyonlarının çıkışı için 2021’i işaret etse de, sonrasında çıkış tarihini 2022’ye ertelemek zorunda kalmıştı. Cyberpunk 2077’nin yeni nesil konsol versiyonu geçtiğimiz şubat ayında oyuncularla buluşmuştu. Ancak The Witcher 3’ün uyarlama sürecinde sorunlar yaşayan şirket, sonrasında süreci Saber Interactive’e devretmişti.

Cyberpunk 2077, yeni nesil konsollara gelişi ve Cyberpunk: Edgerunners dizisi sayesinde 2022’de bir tür “yeniden doğuş” yaşamıştı. Benzer bir senaryonun The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S versiyonlarıyla tekrarlanması muhtemel görünüyor. 25 Aralık’ta Netflix’te vizyona girecek mini dizi The Witcher: Blood Origin de bu sürece katkı sağlayabilir.#Witcher #PS5 #Xbox #Series #XSe #geliyor

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu