Sosyal Medya
Trend

Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır

Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Facebook bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan Whatsapp, sohbet dünyasının en popüler uygulamalarından biri! Aynı zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bu uygulamada hem ön kameranızı hem de arka kameranızı kullanarak fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Fakat bazı durumlardan dolayı Whatsapp kameranız çalışmayabilir. Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır çalışmadığı zaman yapmanız gereken adımlar hepsi ama hepsi bu yazıda belirtilmiştir.

Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasında kamera ile fotoğraf veya video çekmek istediğinizde bazen karşınıza kameranızın bozuk olduğunu veya kamera hatası aldığınızı belirten bir yazı çıkabilmektedir. Bu yazını görünce yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  1. Telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar seçeneğine gidin.
  2. Uygulamalar seçeneğinde Whatsapp uygulamasını bulun ve tıklayın.
  3. Kamera ve mikrofon izinlerinin etkinleştirildiğinden emin olun.
whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır
whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kamera Ayarları

Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır, cihaz kamerasında sorun olmamasına rağmen görüntülü konuşmak için uygulamada kamerayı açınca oluşabilecek problemleri gidermek için aratılan bir işlemdir. Wp kamerası bozulan kullanıcılar bir an önce bu sorunu çözmek için zaman harcarlar. Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır, Whatsapp kamera ayarlarını şu şekilde de yapabilirsiniz;

  1. Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  3. Açılan Menüden ayarlar kısmına gidin.
  4. Ardından “Yardım” kısmına girip “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayın.
  5. Karşına çıkan ekrana sorununuzu açıklayıp gönderin.

Whatsapp Kamera Boyutu Ayarlama

Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır, kamerasını açtığınız zaman, wp kamerası’nın telefonunuzun kamerasına göre daha zoomlu olduğunu ve çözünürlüğünün biraz daha düştüğünü fark edeceksinizdir. Whatsapp kamerasının böyle göstermesinin sebebi telefonunuzun kamerası görüntüyü telefonun ekran boyutlarına göre ayarlamasıdır. Whatsapp kamera boyutu ayarlama için yapabileceğiniz bir şey maalesef yoktur. Uygulamadaki kameranız hiçbir zaman telefonunuzun kamerası kadar çözünürlüğü daha iyi fotoğraf veya video çekemeyecektir.

Wp Kamera Ayarları

Wp kamera ayarları yapmak istiyorsanız fakat kameranız açılmıyorsa veya hata veriyorsa, kamera iznini kapatmış olabilirsiniz. Kamera iznini açmak için yapmanız gereken telefonunuzdan ayarlar kısmına girip, oradan uygulamalar seçeneğinize tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Whatsapp uygulamasını bulun. Whatsapp uygulamasına tıkladıktan sonra kamera ve mikrofon izinlerinin etkinleştirildiğinden emin olun. Bunları yaparsanız wp kameranız açılmış olacaktır.

Whatsapp Fotoğraf Ayarları

Whatsapp fotoğraf ayarları yapmanın kolay bir yolu çektiğiniz fotoğrafları telefon kamerasından çekmeniz olacaktır. Çünkü wp kamerası telefon kamerasına göre çözünürlüğü daha düşük ve daha zoomludur. Bu yüzden güzel bir fotoğraf veya video çekmek istiyorsanız wp kamerasını değil de telefon kamerasını kullanmak sizin yararınıza olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu