Sağlık
Trend

Yumurta Kodları Ne Anlama Gelir?

yumurta kodları ne anlama gelir

Sıhhatli beslenebilmek adına yumurta kodları ne anlama gelir diye merak ediyorsanız eğer aradığınız tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz. Sizin için en ince detayına kadar araştırarak bulduğumuz yumurta kodları ne anlama gelir sorunuza burada yanıt bulacaksınız. Isterseniz makalemizin devamını hem beraber okuyarak yumurta kodlarının ne anlama geldiğine beraber göz atalım.

İçindekiler

0 Kodlu Yumurta Nedir?

Eğer ki yumurta kodu 0 ile başlıyor ise yumurtaların tamamı organik anlamına gelir. Tavuğa hiçbir şekilde hormon uygulanmadığını göstermektedir. Çoğu zaman 0 ile başlamış olan tüm yumurta kodları hem daha sıhhatli hem de öteki yumurtalara bakarak oldukca daha pahalıdır.

1 Kodlu Yumurta Nedir?

Eğer ki yumurta kodları 1 ile başlıyor ise gezen tavuk yumurtası anlamına gelmektedir. Eğer ki 1 ile başlamış olan kodlu yumurtalara denk geldi iseniz bu yumurtaların tavuğu kümeste değil çiftlikte yetişmiş anlamına gelir. 0 ile başlamış olan yumurtalardan sonrasında en sıhhatli olan yumurta 1 ile başlamış olan yumurta kodlu olan yumurtalardır.

2 Kodlu Yumurta Nedir?

Gelelim 2 ile başlamış olan yumurta kodlarına. 2 numara ile başlamış olan kodlar kümes tavuğu yumurtasıdır. Piyasada en oldukca bulunan yumurta kodlarının geneli 2 numara ile başlamaktadır. Bu tür yumurtaların tavuklarında hormon ve yem mevzusunda bir engelleme bulunmamaktadır. Bu yüzden ne yazık ki üzülerek söylemek isteriz ki bu koddaki yumurtalar 0 ve 1 ile başlamış olan kodlu yumurtalardan oldukca daha fena yumurtalardır. Organik yumurta arayışınız var ise yumurta kodları ne anlama gelir artık bildiğiniz gibi.

3 Kodlu Yumurta Nedir?

Son olarak gelelim 3 numaralı kodlu yumurtalara. Bu koddaki yumurtaların tavukları kafes tavukları olarak bilinir. Şu demek oluyor ki ne yazık ki bu yumurtalar yapınış usulü ile üretilmektedir. Bu tavukların bir çok katkı maddeli yemler beslenmektedir. Bu koddaki yumurtalar Türkiye de en yaygın olan ve en oldukca satın alınan yumurtalardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu