Sinema Dizi

Zübeyde Hatun'un Cesareti! – Uyanış Büyük Selçuklu 25. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 25.Bölüm Özet

Tapar ile buluşmaya giden Başulu’yu takip eden Turna; ikisinin gizlice buluştuklarını görmüştü. Tam da bu sırada Turna’nın boğazına bir hançer dayanmıştı? Turna’nın boğazına kim hançer dayamıştır? Turna ölecek midir?
Melikşah’ın yıllar önce sürgüne gönderilen Başulu’dan bir oğlu olduğunu açığa çıkarmak için harekete geçen Sabbah, Tapar ile Başulu’nun gizlice buluştuğuna şahit olmuştu. Sabbah, Başulu’nun kim olduğunu; onun Tapar’ın anası olduğunu öğrenebilecek midir? Selçuklu’yu büyük bir karışıklığa sürükleyebilecek olan sırra sahip olabilecek midir?
Öte yandan Türkmen Beyleri katliamını tertip eden Tekiş, ikinci hamle olarak bu beylerin varisleri olan yeni Türkmen Beylerini Melikşah’a karşı bayrak açmaya çağırmaktaydı. Melikşah bu toplantıyı basmıştı. Eli kılıcına giden Melikşah, Tekiş’i cezalandıracak mıdır? Yoksa Tekiş’in gizlediği okçular Melikşah’ı vuracak mıdır?
Diğer taraftan Sencer, tuzağa çektiği Tomas’ın da kendine tuzak kurduğunu anlamıştı. Tekiş’in ihanetini itiraf etmeyi teklif eden Tomas; bunun karşılığında Livya’yı Sencer’den istemişti. Sencer, kendisine sığınan bir kadını düşmanlarına teslim edecek midir? Türkmen Beylerinin katili olan Tekiş’in suçunu ispatlayabilmek için Tomas’ı alıkoymayı başarabilecek midir?
Tüm bunların yanı sıra Faysal, Şelemzar’a hâkim olmak isteyen Sabbah’ın emriyle bir oyun tertipleyip Nizamülmülk’ün huzuruna çıkacak ve Şelemzar emirliği isteyecektir. Nizamülmülk’ün Faysal’a cevabı ne olacaktır?
Sabbah ile ittifak kurup Selçuklu’yu zayıflatmak ve hatta yok etmek için Selçuklu topraklarına gelen Bedrülcemali’nin ilk icraatı ne olacaktır? Melikşah’ın İslam Dünyası’ndaki nüfuzunu kırmak için hangi eyleme girişecektir?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

1231564 Kişi Okudu    –    13831 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Zübeyde #Hatun39un #Cesareti #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

34 Yorum

  1. Her şey insanoğlu icin ve herseyler olur. Türkler savaşır, sıkıntı çeker, göç eder. Ama erkeğide, kadınıda ister özünü bilir, bilmeli ve evlatlarına öğretmeli. Ben üçüncü nesil göç etmiş bir ailenin evladı bunu bilir, hissedersem. Herkez bilmeli, hissetmeli!

  2. senin karşında türk hatunu var o cümlen sökmez
    " kartalı kafeslemek istiyorsanız öncesini göze alcaksınız "
    Kelamın asilliği ve kendi asilliği Zübeyde hatunu oynayan kadında bunu çok güzel aktarmış

  3. BELKİ FİLİMDİR FİLİM DEYİP GEÇERİZ LAKİN İNANYORUMKİ BU AZİZ NECİP MİLLETİN BÖYLE YİĞİT CESUR HANIMLARI VARDIR EVET GÖÇ OLARAK ERKEK ÜSTÜN OLABİLİR AMA YÖREĞİYLE BİLEĞİYLE CESARETİYLEDE ERKEK BİLEĞİNİ BÖKECEK SAVAŞTA MEYDANLARDA CEN EDECEK BÖYLE HANIMLAR VAR

  4. İşte böyle yiğit kızların yiğit anaların yiğit bacıların sayesinde daim ve kaim olacak . Atlarımız eşkin kılıçlarımız keskin cesaretmiz eriyip tükenmeyen çelikten olacak . ALLAH BÖYLE GÖRKLÜ ANALARIMIZDAN BİZİ EKSİK KOYMASIN BÖYLE HATUNLARIMIZDAN BÖYLE BACILARIMIZDAN EKSİK KOYMASIN . BİZ ERLER BU GÖRKLÜ ANALAR SAYESİNDE ARKAMIZA DÖNÜP BAKMAYIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu