Sinema Dizi

Bu Oyunu da Ben Kurdum… | Alparslan: Büyük Selçuklu 1. BölümAnadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu…
Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür.
Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmxqünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.
Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar.
Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.
Alparslan Büyük Selçuklu her pazartesi TRT 1’de!
——

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları:

Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın

Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

——-

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları:

Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

195427 Kişi Okudu    –    1735 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Oyunu #Ben #Kurdum.. #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

43 Yorum

  1. Hola , les pido por favor , soy Argentina, fans de novelas turcas, sus actores, especialmente de Baris Arduc, ve visto todas sus series y la actrices ,divinas, quisiera por favor ver la serie nueva del Sultán subtitulada en español ,no entiendo, aunque de tanto mirarte aprendí algo del idioma turco, muchas gracias!!!!!!

  2. Bizim atalarımız merhametli olduğu kadarda çok saflar. Kurtardiklari insanlara hemen kaniyorlar onların kurduğu tuzakları hemen fark etmiyorlar. Önce bir tuzağa düşüyorlar sonrada icabına bakıyorlar

  3. ilk bolumde pasinler savasi var(1048) Cagri bey'in olumu ise 1060 ila 1064 arasi. Ben cagri beyin oldugunu dusunmuyorum.
    Eger ki Cagri bey olurse dizi baslamadan bir cok kisi icin biter zaten.

  4. Şu tarihi dizileri saçma sapan seneryolarla mahvediyorsunuz.Cok mu zor tarihe uygun çekmek reyting uğruna tarihimizi olur olmaz şeylerle dolduruyorsunuz.Bu dizileri dünya izliyor yazık hep aynı entrika.

  5. Haddim değil ama görüşüm.
    Oyuncular iyi, senaryo biraz hafif gibi, kuyu sahnesi abartılı. İlk bölüm heyecanı, böyle bir dizi daha citti olmalı idi diye düşündüm…

  6. Akça bizi ters köşe mi yapacak yoksa düşününce olabilir diyorum bu kadar güzel dizide baş rollerinden birinin hain olması biraz tuhaf geliyor insana … ve lakin o yüzü yaralı tekfura baba dedi ben orayı çözemedim .. yani kafamda bir senaryo var ama … hadi bakalım iyice esrarlı başladı dizi … saptan samandan hallerle bu kadar emeğin içine etmesinler de yani oyunculara da yazık tamam paralarını alıyorlar da bir de kariyer meselesi var onlar için bir oyuncunun hiç hoşuna gitmeyen tarafı dizinin yarıda iptal edilerek boşa çıkmaları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu