Mobil

Huawei P60 ve Mate 60 serileri ile ilgili ipuçları var

Huawei Mate 50 Serisi geçtiğimiz eylül ayında tanıtıldı ve onun takipçisinin de Eylül 2023’e kadar gelmesi beklenmiyor. Ancak, daha şimdiden bir sonraki amiral gemisi Huawei serisinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Bir sızıntı, Huawei Mate 60 serisinin bir Qualcomm işlemci ile geleceğini ve yine yalnızca 4G bağlantısı sunacağını iddia ediyor. Bu arada yeni yılın ilk aylarında görmeyi beklediğimiz Huawei P60 Serisi hakkında bazı ilginç bilgiler de ortaya çıktı.

Twitter’daki sızıntı kaynaklarından @RODENT950, Huawei P60 ve Mate 60 Serisinin Qualcomm yonga setleri tarafından destekleneceğini iddia ediyor. Önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi beklenen P60 Serisinin, bu yılın ortalarında duyurusu yapılan ve şu anda piyasada olan bazı 2022 model amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz Snapdragon 8+ Gen 1 4G yonga setine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca sızıntı, P60 serisinin yakında seri üretim aşamasına gireceğini de öne sürüyor.

Bunlara ek olarak Mate 60 Serisinin, muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2’nin yalnızca 4G sürümü olan SM8525 model numaralı bir yonga seti ile donatılacağı söyleniyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Mate 60 Serisi yakın zamanda gelmeyecek.

Yakın tarihli bir haber ise, baz Huawei P60 modelinin teknik özelliklerini ve tasarımını ortaya koymuştu. İlk olarak telefonun, daha önce Mate 50 modeliyle birlikte sunulan değişken diyaframlı bir lense sahip olması bekleniyor. Yükseltilmiş 64 megapiksel telefoto sensörle gelebilir.

P60 modelinin ön tarafında, hap biçimindeki bir deliğe yerleştirilmiş çift selfie kamerası yer alabilir. Arkada ise, bu cihazın da Huawei P50 Pro ile aynı şekilde ikiz dairesel kamera modüllerine sahip olması bekleniyor, burada üstte iki büyük sensör yuvalanıyor ve altta bir LED flaş ve başka bir kamera bulunuyor.

P60 Serisi içinde P60’ın dışında P60 Pro ve başka cihazlar da çıkabilir, ancak bunlar hakkında henüz herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Huawei, birkaç ay içinde gelecek olan seri hakkında herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak doğrulamadı. Ancak önümüzdeki zamanlarda daha fazla ipucu ortaya çıkacaktır.#Huawei #P60 #Mate #serileri #ile #ilgili #ipuçları #var

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu