Mobil

iPhone 14 üretiminin yeni yeri doğrulandı

Apple, Hindistan’da iPhone 14 üretimine başladığını doğruladı. Böylelikle Cupertino merkezli şirket, ilk defa yeni iPhone’larının üretimini çıkış yılı sona ermeden Hindistan’a taşımış oldu.

Apple tarafından TechCrunch sitesine gönderilen açıklamada, şirketin Hindistan’da iPhone 14 üretmekten dolayı heyecan duyulduğu belirtildi. Üretim Foxconn’un Chennai yakınlarındaki Sriperumbudur tesisinde gerçekleştiriliyor. Hindistan’da üretilen iPhone’lar, yıl bitmeden Hindistan’da satılmaya başlayacak.

Analistler Apple’ın yeni iPhone’larının Hindistan’da üretimi için kapasiteyi düşük tutmasını öngörüyor. Şirketin bu ülkede ayda yaklaşık 1 milyon üretimeyi planladığı ve bunun da toplam aylık üretimin yüzde 5’ine tekabül ettiği belirtiliyor.

Normal şartlar altında Apple yeni iPhone’larının Hindistan’da üretimine telefonun çıkışından birkaç ay sonra yeni yılla birlikte başlıyordu. Ancak 2022 model iPhone’larda işler değişmiş gibi görünüyor. iPhone 14 serisinin üyeleri bu ayın başlarında tanıtılmış ve kısa süre önce kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı.

Bu noktada şirketin sadece iPhone 14 ve Plus’ı Hindistan’da ürettiğini hatırlatmakta fayda var. Pro ve Pro Max modellerinin üretimi hâlâ sadece Çin’de yapılıyor.

#iPhone #üretiminin #yeni #yeri #doğrulandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu