Oyun
Trend

Lol Rank Sistemi 2022

lol rank sistemiLol Rank Sistemi 2022 yazımız ile karşınızdayız. Son zamanların en oldukca oynanan oyunu League Of legends şu demek oluyor ki LOL Dereceli Sistemi ile ilgili bilgiler sunacağız. Hangi ligler bulunduğunu, bu kümelerin neye bakılırsa belirlendiğini ve de çerçevelerini sizler için cevapladık. Bunun yanında aşama atlamanız için lüzumlu tüm tüyoları da atlamadan size aktaracağız.

Lol Rank Sistemi

League Of Legends dünyada en fazla sevilen online oyunlar sıralamasında ilk sıralardadır. Bunun yanında bu denli sevilen ve rekabet içeren bir oyunda bir dereceli sistem olması oldukça ihtimaller içindedir. Oyuncular birbirleriyle rekabet ederken eğlenmektedirler. Bunun yanında birde bu lol rank sistemi içinde rütbeler de vardır. Ek olarak belirli puan sistemine dayalı olan bu yapı, oyun kazandığınız ve kaybettiğiniz vakit puanınızı etkilemektedir. Puan sistemi ise şöyledir:

  • 20 LP (Lig Puanı) ana rol yada ikinci rol oynarken kazanırsınız.
  • 25 LP (Lig Puanı) doldur görevi oynarken kazanırsınız.
  • 30 LP (Lig Puanı) otomatik doldur rolünü canlandıran oynarken kazanırsınız.

Lol Dereceli Sistemi

lol rank sistemi
lol rank sistemi

Oyundaki sistem şu şekilde işlemektedir: Her ligde 100 puan bulunmaktadır. Sizler 100 puana ulaştığınızda seri adında olan 3 yada 5 maçtan oluşan bir oyun serisine gireceksiniz. 3’te 2 yada 5’te 3 yaptığınız takdirde bir üst lige geçmeye hak kazanacaksınız. Bunun haricinde 0 lp’ye düşerseniz de 1-2 maç daha kaybederseniz lig düşeceksiniz. Bu bilgiler ışığında hareket etmeyi ihmal etmeyin.

Lol kümelerindeki puan sisteminde şunu da belirtmemiz gerekiyor. Eğer üst üste fazla oyun kazanırsanız, yüksek puanlar kazanırsınız. Fakat fazla oyun kaybederseniz hem kazandığınız puan azalır hem de kaybederken oldukca puan düşebilmektedir.

League Of Legends Düzey Çerçeveleri

Oyun içinde 9 değişik küme bulunmaktadır. Doğal olarak sürem sonuna kadar bu liglerde devam edebilirseniz, bu çerçeveleri ve armaları kazanma şansına haiz oluyorsunuz ve bunun yanında ek ödüller de sizin hesabınıza tanımlanıyor. Ek olarak Lol Rank Sisteminin en mühim amaçları içinde da bu yer verilmiştir. İnsanlar bu ödüller için ve hesabına tamamlanması için dereceli oyunlar oynamaktadırlar.

Lol Kümeleri Neye Gore Belirleniyor?

Kümeler tamamıyla kişilerin esnek yada tekli dereceli atmasıyla arkasından da belirli bir puan sistemine dayalı olarak liglere ayrılmasıyla oluşuyor. Esnek ve tekli dereceli sistemleri birbirinden farklıdır. Hesaplama şekilleri ve girdiğiniz kişilerin seviyesi de kendi içinde değerlendirilmektedir.

League Of Legends (LOL) Ligler Ne?

Oyun içinde bildiğiniz suretiyle 9 tane lig bulunmaktadır. Ek olarak bu ligler tüm sunucularda aynı şekildedir. Bunun yanında toplam lol oynayan oyuncu sayısının devletimizde 16 milyon, dünyada ise toplamda 150 milyon civarında olduğu bilinmektedir. Bilhassa bu kişilerin liglerinin de yüzdeli halde ifade edilişini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Tekli Sıra Dereceleri Toplam Oyuncu Yüzdesi (%)
Demir 4.5%
Bronz 21%
Gümüş 33%
Altın 27%
Platin 10%
Elmas 2.3%
Ustalık 0.034%
Üstatlık 0.028%
Şampiyonluk 0.012%
Lol Rank Sistemi (Dereceli)

Lol Dereceli Sistem ile Ilgili Sorular

League Of Legends’teki dereceli sistemler, giriş bilgileri ve sürem sıfırlama tarihleri ile ilgili çeşitli bilgileri sizler için araştırdık ve bilgiler de aşağıda sizler için verilmiştir.

Dereceli İçin Kaç Şampiyon Lazım?

Dereceli sıraya girebilmek için 2 koşul bulunmaktadır. 30. seviyeyi geçmiş olmalısınız ve de minimum 20 tane şampiyonunuzun bulunması gerekmektedir.

Lol Ranklar Ne Vakit Sıfırlanıyor 2022

League Of Legends’te geçtiğimiz yıl 16 Kasım’da sürem sona ermişti. Bu yıl de benzer ve yakın bir tarihte biteceği öngörülmektedir.

Lol Rank Nerden Bakılır?

Oyunda Rankınızı şu demek oluyor ki dereceli sıranızı öğrenmenin birkaç yolu vardır, League of Graphs adlı siteden bakabilirsiniz. Bunun yanında Lol’un kendi aracından yada da çeşitli data sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Lol Rütbeleri Nedir?

League of Legends’ta demir, bronz, gümüş, altın, platin, elmas, ustalık, üstatlık ve şampiyonluk olmak suretiyle 9 değişik aşama bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu