Kamu İş İlanları

MEB İŞKUR TYP Güvenlik Görevlisi Alımı Güncel Durum Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından 2022 yılı içinde yapılacak olan İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı güncel durum nedir? Bakanlık tarafından açıklama yapıldı mı? Kaç kişilik bir alım yapılması bekleniyor? Detaylar belli mi?

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 2022 yılı için okullarda istihdam edilecek güvenlik görevlisi alımı yapılacak. İŞKUR TYP Güvenlik Görevlisi alımına ilişkin güncel durum nedir? 60 Bin Güvenlik Görevlisi alımı yapılacağı söylentileri devam ediyor. Adaylar tarafından merakla beklenen konuya ilişkin açıklama yapıldı mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda görevlendirilmek üzere Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılması bekleniyor.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bağlı birimlerinde bulunan personel açığı giderilmek amacıyla Temizlik Görevlisi alımı yapıldı. Türkiye geneli 81 ilde olacak şekilde okullarda görevlendirilen 60 bin Temizlik Görevlisi alındı. Yapılan açıklamalara göre Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılması da bekleniyor.

guvenlik-gorevlisi-alimi.jpg

Adaylar Kadrolu Alım Yapılmasını Bekliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 yılı içerisinde yapılması beklenen Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımlarının kadrolu olacak şekilde yapılması bekleniyor! Beklentilerin en büyük nedeni TYP (Toplum Yararı Program) kapsamında yapılan personel alımları geçici süreli olarak yapılıyor. Bu nedenle alımların kadrolu olması bekleniyor.

iskur-typ-guvenlik-gorevlisi-alimi.jpg

MEB Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımları Ne Zaman Yapılacak?

MEB tarafından okullarda görevlendirilmek üzere alımı yapılacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadroları için süreç devam ediyor. Bakanlık tarafından henüz bir ilan yayımlanmadı. Ancak tahminler doğrultusunda Eylül sonu veya Ekim ayı içerisinde konuya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

Alımlar İçin Aranan Başlıca Şartlar Neler?

Okullarda görevlendirilmek üzere alımı yapılması beklenen Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları için adaylarda aranan başlıca şartlar;

En az lise mezunu olmak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Herhangi bir engeli bulunmamak.

Her türlü çalışma koşuluna uyum sağlayabilmek şartları aranmaktadır.

Anlık olarak Bakanlık iş ilanları sunulacağı üzere cep uygulamamızı indirin.


#MEB #İŞKUR #TYP #Güvenlik #Görevlisi #Alımı #Güncel #Durum #Nedir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu