Mobil

Oppo A77s 50 MP kamera ve 90 Hz ekranla geliyor

Oppo A77 5G’yi haziran, A77 4G’yi ise ağustos ayında tanıtmıştı. Şirket arayı fazla açmadan bu seriye üçüncü bir cihaz daha ekledi. Oppo A77s resmen gözler önüne çıktı.

A77s Qualcomm Snapdragon 680 işlemci ile geliyor. Bu işlemciye 8 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı ise 128 GB. Depolama alanının üstüne microSD kart desteğiyle 1 TB daha eklenebiliyor. Sanal RAM özelliği ise telefonun RAM kapasitesinin üstüne 5 GB daha koymayı sağlıyor. Bu kapasite telefonun depolama alanından ödünç alınıyor.

A77s 6.56 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü 90 Hz LCD ekranla geliyor. Panda Glass camla korunan bu ekranın maksimum parlaklık seviyesi 600 nit. Akıllı telefonun arka panelinde ise Oppo’nun başka telefonlarında da gördüğümüz Fiber Cam Deri tasarımı tercih edilmiş. Ancak bunun sadece Gün Batımı Turuncusu renk seçeneği için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Snapdragon 680 işlemcili telefonda toplamda üç kamera bulunuyor. 50 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 2 megapiksel monokrom sensör eşlik ediyor. Ön tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüklü kamera mevcut.

A77s’in parmak izi tarayıcısı kenarındaki güç butonuna yerleştirilmiş. 3.5 mm. kulaklık jakı, Dirac Sound destekli Çift Ultra Linear Stereo hoparlörler telefonda mevcut. Suya ve toza karşı IP54 dayanıklılık sertifikasına sahip telefonda 5G desteği mevcut değil.

Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh pil kapasiteli pili veriyor. 33W şarj desteğine sahip bu pil, USB-C girişi üzerinden dolduruluyor. Bu özelliklerin kulağa tanıdık gelmesi ise normal. Zira A77s, A77 4G’nin farklı bir işlemci ve RAM taşıyan versiyonu.

oppo a77sOppo A77s için Gün Batımı Turuncusu ve Yıldızlı Siyah olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Tayland’da 8 bin 999 baht (4472 TL) karşılığında piyasaya çıkmış durumda.

#Oppo #A77s #kamera #ekranla #geliyor

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu