Sosyal Medya

Twitter Video Oynatma Hatası Nasıl Çözülür?

Zaman zaman karşımıza çıkan Twitter video oynatma hatası nasıl çözülür sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Eğer ki siz de video oynatma hatası alıyorsanız bunun için birkaç çözüm yolu vardır. Bu çözüm yollarını birer birer uygulayarak aldığınız hatayı giderebilirsiniz.

Elbette hatayı çözmeden önce bu hatanın ne gibi durumlarda ortaya çıktığını da bilmelisiniz. Böylece aldığınız hatanın kaynağını bulabilir ve ona göre çözüm yollarını takip edebilirsiniz. Twitter video oynatma hatası aldığınızda sorunun kaynağı neler olabilir diyorsanız gelin birlikte görelim.

Twitter Video Oynatma Hatası

Bu hatanın kaynağı birden fazladır. Her sorunu birer birer incelemeli ve o sebepten dolayı olup olamayacağını bilmelisiniz. Aşağıdaki maddelere bakarsanız eğer ne gibi durumlarda ortaya çıkabildiğini görebilirsiniz.

 • İnternet bağlantınızda problem olduğunda bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Twitter sunucularında oluşan problemler sonucu bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Cihazınızdan kaynaklanan bazı durumlar sonucu bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Uygulama önbelleğinde bir problem var ise bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Bilgisayar üzerinde kullananlar için reklam engelleyiciler bu sorunu oluşturabilir.

Yukarıda yer alan adımlara göz gezdirdikten sonra siz de Twitter video oynatma hatası neden oluyormuş öğrenebilirsiniz. Bu adımlar doğrultusunda bazı çözümler de bulunmaktadır. Bu çözümler için de yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Twitter Video Oynatma Hatası Çözümü

Twitter video oynatma hatası çözümü için belli başlı adımlar vardır. Bu adımları dikkatlice okuyun ve hatanın kaynağını yok edin.

 • İnternet bağlantınızdaki problemleri gidermek için mobil veri kullanıyorsanız uçak moduna aldın geri kapatın. Wifi kullanıyorsanız modeminizi yeniden başlatmanız iş görebilir.
 • Ek olarak farklı platformlara erişip erişmediğinizi kontrol ediniz. Eğer genel bir problem var ise ağ sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz.
 • Twitter sunucularında bir hata var ise kısa sürede gündem olacaktır zaten. Varsa da tek çözüm beklemek olacaktır.
 • Cihazınızdan kaynaklanan bir problem var ise telefonunuzu yeniden başlatmanız tavsiye edilir.
 • Uygulama önbelleğini temizleyerek bazı sorunları giderebilirsiniz. Bunun için cihaz ayarlarından uygulamalar sekmesi içerisinde yer alan Twitter’ı bulmalısınız. Ardından depolama başlığı altında önbelleği temizle butonuna basmalısınız.
 • Bu maddde tam olarak çözüm sayılmasa da videoları izlemenizi sağlayacak bir yöntemdir. Videonun linkini kopyalayarak tarayıcıdan açmayı deneyebilirsiniz.
 • Eğer bilgisayar üzerinden Twitter’a girmeye çalışıyorsanız uzantılar kısmından reklam engelleyicileri devre dışı bırakmalısınız.

Yukarıdaki adımları takip ederek Twitter video oynatma hatası çözümüne kavuşabilirsiniz. Böylelikle Twitter deneyimini tekrardan en üst seviyede yaşayabilirsiniz.

Twitter Arama Önerileri Silme yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.

#Twitter #Video #Oynatma #Hatası #Nasıl #Çözülür

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu