Sinema Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm🏹Uyanış: Büyük Selçuklu 21.Bölüm Özet:

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht şehri olan Isfahan’a gelmişti. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı gizli oğlunun kim olduğunu sormuştu. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni hamlesi ne olacaktır? Melik Tekiş‘in ortaya attığı bu tehlikeli iddia neticesinde Tapar’ın aklına şüphe tohumları atılmıştı. Ana hasreti yeniden alevlenen Tapar ne yapacaktır?
Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek adına harekete geçmiş, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı tehlikeli bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun zaman alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu zor duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için emir verecektir. Bu durum Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecektir? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek midir?
Getirttiği çelik kervanının saldırıya uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacaktır?
Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in ölümü ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecektir? Şelemzar’daki dengeler alt üst olacak mıdır? Turna, İlteber’in ölümünü fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacaktır? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden düşürmek için ne gibi faaliyetlere girişecektir? Sencer, İlteber’in ölümünden sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek midir?
Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacaktır. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a yardım edecek midir?
Konstantinopolis tarafından binlerce kişilik orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne gibi yıkıcı faaliyetlere girişecektir? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker desteği alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr hamlesi ne olacaktır?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–

Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

4812099 Kişi Okudu    –    45911 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

46 Yorum

 1. Sade ce bir şei anladım
  Domuzdan post olmaz ve giavurdan da dost olmaz
  Ama ainen türkede güvenin olmasın bunedir ihanet ihanet türk
  Tarafından
  İnanılmaz gibi iyazık çok iyazık

 2. Ya ayar oluyorum Melik Şaha ya! Ne kadar tez canlı ve agresif hemen kıymetini yok sayıyor nizamül mülkede yapıyor aynısını, üzüldüm zübeyde hatuna… Allahsız ktapsız gafil köp.k terken!

 3. Oskarlık Bir Diziiiiiiiiiii Hic Bir Şey Yok Naturelll Bir Diziiii Demekki Adam Gibi Adamlarrrr İnsanları Etkilemek İcin Orasını Burasını Acmamışlar Öpüşme Sahnesi Cıplak Bacak Mini Etek Koymamışlar Gerek Yok Cünkü Adamlarrrr Dizilerine Güvenmişşş Helal Olsun Sizee..

 4. Bir orta çağ tarihçisi olarak hayretle izledim . İzlediğim ilk Türk tarihi dizisi idi ve son oldu . Bir Melik hanedanın en önemli üyesi bu kadar az bir kuvvetle bırakılır mı hadi onu geçtim . Günümüz de daha bu kadar yaralanmadan sonra kimse hayatta kalamaz . Taparı nasıl yaşatırsınız bu kadar yaradan sonra . Sultan da sanırsın akıncı beyi at üstünde ordan oraya bir ok darbesi ile ölse hanedan karışır az tutarlı yapın ya . Nasıl bir tarih danışmanınız vardır .

 5. Melik Tekiş kendini ne sanıyor yenilmez biri mi.? 😀😀😀 Sencerin kafasını keser obasına asarmış, ha ha ha… Kılıca elini atmadan Sencer seni delik deşik eder. Sen dua et ki Melikşahın kardeşisin yoksa sana haddini çoktan bildirirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu