Oyun

E3 2023 tarihleri belli oldu

Oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan E3, 2022’yi pas geçmişti. Ancak 2023’le birlikte yine eski günlere dönülecek. Fuarın düzenleyicisi Eğlence Yazılımı Birliği (ESA) tarafından yapılan açıklamada E3 2023’ün 13-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Los Angeles Fuar Merkezi’nde gerçekleştirileceği açıklandı.

Etkinlik 15-16 Haziran tarihlerinde ziyaretçilerin katılımına açık olacak. Fuarın katılımcı şirketlerinin etkinlikleri ise 11 Haziran tarihi itibarıyla başlayacak.

ESA 2022’yi tamamen iptal etmeden önce çevrimiçi ortamda gerçekleştirmeyi planlamıştı. Ancak daha sonrasında bu karar değiştirilmişti. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, kaynakların 2023 yazında E3’ü yeniden fiziksel ve aynı zamanda dijital ortamda gerçekleştirmeye ayrılmasının tercih edildiği belirtilmişti.

ESA önümüzdeki yılın E3’ü için PAX, EGX ve Star Wars Celebration gibi etkinliklerle tecrübesini göstermiş olan ReedPop isimli organizasyon şirketiyle iş birliği yapıyor.

E3 2023, ESA için oldukça önemli bir etkinlik olacak. Pandemiden önce bile Sony gibi bazı önemli şirketler E3’e katılmaktan vazgeçmişti. Buna ek olarak, ESA’in 2 binden fazla gazeteci, içerik yapımcısı ve analistin bilgilerinin sızmasına yol açmasının ardından da yeniden güven kazanması gerekiyor.

#tarihleri #belli #oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu