Kripto Para
Trend

NFT Nasıl Alınır NFT Almanın Yeni Yolları

NFT Nasıl Alınır NFT Almanın Yeni Yolları

NFT Nasıl Alınır NFT Almanın Yeni Yollarını açıklayalım merak eden arkadaşlar için önce NFT’nin bir tanımını yapalım ve daha sonra NFT Almanın Yeni Yollarını açıklayalım. NFT olarak bilinen bir dijital varlık, sanat eseri, müzik, oyun içi ürünler veya filmler gibi gerçek dünyadaki bir öğenin temsilidir. Kripto para birimleri karşılığında düzenli olarak çevrimiçi olarak satın alınır ve alınıp satılırlar ve genellikle diğer birçok kriptoyla aynı yazılım kullanılarak kodlanırlar. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

NFT’ler 2014’ten beri var, ancak dijital sanat elde etmek ve ticareti yapmak için giderek daha yaygın bir araç oldukları için şimdi iyi tanınmaya başladılar. Sadece 2021’de NFT pazarına şaşırtıcı bir şekilde 41 milyar dolar harcandı ve bu neredeyse tüm dünya güzel sanatlar pazarına harcanan miktar kadar.

NFT Nedir?

NFT’lerin genellikle benzersiz kimlik numaraları vardır ve türünün tek örneğidir veya en azından çok küçük bir sayıdır. Yellow Umbrella Ventures’ın genel müdürü ve Washington Technology Industry Association için Cascadia Blockchain Konseyi başkanı Arry Yu, NFT’lerin esasen dijital kıtlık ürettiğini iddia ediyor.

Bu, neredeyse her zaman sonsuz bir kaynağı olan dijital çalışmaların çoğuyla keskin bir tezat oluşturuyor. Teorik olarak, bir varlık talep görüyorsa, arzını azaltmak değerini artırmalıdır.

Bununla birlikte, birçok NFT, en azından erken dönemde, Instagram’da zaten dolaşan dijital sanat eserlerinin veya NBA oyunlarından efsanevi video kliplerin menkul kıymetleştirilmiş versiyonları olan dijital eserlerdi.

2021’in en bilinen NFT’si olan “EVERYDAYS: The First 5000 Days”, genellikle “Beeple” olarak bilinen ünlü dijital sanatçı Mike Winklemann tarafından günlük 5.000 çizimden oluşan bir bileşik kullanılarak oluşturuldu. Christie’s’de rekor kıran 69.3 milyon dolara satıldı.

Bireysel fotoğrafların yanı sıra tam bir resim kolajı, herkes tarafından internetten ücretsiz olarak görüntülenebilir. Öyleyse insanlar neden indirebilecekleri veya ekran görüntüsünü alabilecekleri bir şeye milyonlar ödemek istiyor?

Bir NFT, alıcının orijinal öğenin sahipliğini elinde tutmasını sağladığından. Ek olarak, sahiplik onayı işlevi gören yerleşik kimlik doğrulamaya sahiptir. “Dijital palavra hakları”, koleksiyoncular için gerçek nesneden neredeyse daha değerlidir.

 

NFT Nasıl Alınır?

NFT olarak bilinen bir dijital varlık, sanat eseri, müzik, oyun içi ürünler veya filmler gibi gerçek dünyadaki bir öğenin temsilidir. Kripto para birimleri karşılığında düzenli olarak çevrimiçi olarak satın alınır ve alınıp satılırlar ve genellikle diğer birçok kriptoyla aynı yazılım kullanılarak kodlanırlar.

NFT’ler 2014’ten beri var, ancak dijital sanat elde etmek ve ticareti yapmak için giderek daha yaygın bir araç oldukları için şimdi iyi tanınmaya başladılar. Sadece 2021’de NFT pazarına şaşırtıcı bir şekilde 41 milyar dolar harcandı ve bu neredeyse tüm dünya güzel sanatlar pazarına harcanan miktar kadar.

Cüzdanınızı kurduktan ve kripto yükledikten sonra, alışverişiniz için seçebileceğiniz bir sürü NFT sitesi var. Şu anda en büyük NFT pazarları:

  • OpenSea.io: Eşler arası işletim sistemi pazarı kendisini “nadir dijital mallar ve koleksiyon ürünleri” satıcısı olarak tanımlıyor. NFT koleksiyonlarına göz atmaya başlamak için yalnızca bir hesap oluşturmanız gerekir. Yeni sanatçılar bulmak için, eserleri kaç kişinin satın aldığına göre de düzenleyebilirsiniz.
  • Rarible: Rarible, sanatçıların ve üreticilerin NFT’leri yayınlamasına ve OpenSea’ye satmasına olanak tanıyan demokratik, açık bir pazar yeridir. Platformda yayınlanan RARI jetonlarının sahipleri, ücretler ve topluluk düzenlemeleri gibi konularda yorum yapabilir. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları
  • Foundation: Burada, sanatçıların sanat eserlerini yüklemek için önce diğer yaratıcılardan “artı oy” veya davetiyeler almaları gerekir. Topluluk, münhasırlığı ve yüksek giriş engeli nedeniyle daha yüksek kalibreli sanat eserlerini sergileyebilir (sanatçılar ayrıca nane NFT’lerine “gaz” ödemek zorundadır). Örneğin, Nyan Cat’in geliştiricisi Chris Torres, NFT’yi Vakıf platformunda pazarladı. Ek olarak, NFT’lere olan talebin aynı kalması veya zamanla artması koşuluyla, kâr etmek isteyen sanatçılar ve koleksiyoncular için olumsuz bir şey olmayacak olan daha yüksek fiyatlandırma ile sonuçlanabilir. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları
  • Binance NFT: Dünyanın en büyük merkezi NFT pazarı olan Binance NFT, herkesin yüzde 1’lik sabit bir işlem ücreti karşılığında çeşitli oyun içi ürünlere, sanal mülklere, sanat eserlerine ve daha fazlasına göz atmasına ve ticaret yapmasına olanak tanır. Dijital hazineler, sanal gayrimenkuller, sanat eserleri ve daha fazlasını satın alın ve satın. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Bu sitelerde ve diğerlerinde binlerce NFT üreticisi ve koleksiyoncusu temsil ediliyor olsa bile, satın almadan önce araştırmanızı düzgün bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Kimliğe bürünenler, bazı sanatçıların eserlerini rızaları olmadan listeleyip sattı ve bazılarının zarar görmesine neden oldu. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

 

NFT Almanın Yeni Yolları

NFT Almanın yeni yolları zamanla karşımıza çıkmaktadır. Eskiden belli başlı sitelerin kontrolünde olan sektör artık birçok market üzerinde satış imkanı sayesinde tekelleşmeden kurtulmuştur. Bu yeni yollardan biri de Binance Pazar’ından NFT satın almak. Artık hem uygun fiyata ve az komisyonlar NFT alabilir ve NFT projelerinden “whitelist” almak için Binance üzeriden çabalayabilirsiniz. Gelin bakalım Binance NFT Nedir?

Binance NFT Nedir?

Binance NFT pazarının, NFT dünyasının geri kalanıyla birlikte büyüdüğünü görebiliriz. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Binance NFT Marketplace, artık hem web sitesinde hem de Binance uygulamasında mevcut. Bu sayede kullanıcılar istedikleri zaman ve istedikleri yerde NFT pazarına girerek tüm hizmetlerden faydalanabilecekler. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Binance NFT, herkesin çok çeşitli oyun içi ürünlere, sanal alanlara, sanat eserlerine ve diğer öğelere yalnızca %1’lik sabit bir komisyon maliyetiyle göz atabileceği ve ticaret yapabileceği dünyanın en büyük merkezi NFT pazarıdır. Oyun içi satın alımlar, dijital koleksiyonlar, sanal alan, sanat ve diğer öğeleri takas edebilirsiniz. Binance NFT nedir sorusunu yanıtladık, şimdi Binance NFT’nin farklılıklarına ve yeni özelliklerine birlikte göz atalım.

Binance NFT Pazarı

Binance NFT’yi keşfederek NFT Piyasalarını veya genellikle [Oluşturulan], [Toplanan] ve [Favoriler]’in kısa profillerini arayabilirsiniz. NFT Nasıl Alınır ve NFT Almanın Yeni Yollarını ayrıntılı anlattığımız yazımızda Binance NFT pazarını daha iyi anlamaya çalışıyoruz. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Bir NFT/Gizemli Kutu listeleniyorsa, onu doğrudan sabit bir fiyata satın alabilir veya bir NFT müzayedesine katılabilirsiniz. NFT/Gizemli Kutu listeleniyorsa satıcıya teklif verebilirsiniz. NFT’yi nasıl alacağınızı buradan öğrenin.

Binance NFT’de iki tür NFT koleksiyonu vardır. Premier koleksiyonlar, Binance NFT ile işbirliği içinde oluşturulur. Standart koleksiyonlar Binance NFT tarafından doğrulanmaz. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Pazar Yeri’nde, skor tablosunda, koleksiyon sayfasında, NFT ayrıntı sayfalarında ve kullanıcı profillerinde, Premier koleksiyonları adın yanında turuncu bir tik ile belirtilir. Standart koleksiyonlarda turuncu keneler bulunmaz.

İlk NFT’nizi almakla ilgileniyorsanız ancak kaliteli projeler bulmakta zorlanıyorsanız, Binance NFT’de NFT’leri en çok satan, koleksiyon öğeleri ve yaratıcılara göre sıralayan sıralama panosunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca, her bir NFT projesinin değerini görebilmeniz için her sıralama panosuna Temel Fiyat, Hacim, Ürünler ve Nihai Fiyat hakkında bir genel bakış ekledik. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Farklı nadirlik seviyelerindeki NFT’leri keşfetmek ve daha düşük bir fiyata sürpriz veya nadir bir NFT’nin kilidini açmak için Gizemli Kutular sayfamızı ziyaret edin. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

Binance NFT Türleri

Binance NFT dünyasında birçok kategori bulabilirsiniz. Her tür farklı bir kitleyi temsil eder. Piyasada birçok NFT var ve sevdikleriniz için doğru NFT’yi bulmanın en iyi yolu Binance NFT Marketplace’ten geçiyor.

NFT hediyelerinin en iyi yanı, hediyenizi no ok alıcının favori yaratıcısına veya favori hobisine göre seçebilmenizdir. Hediye alıcınızın veya sevdiklerinizin ilgi alanlarına göre Binance NFT Marketplace’ten NFT hediyeleri bulmak için bazı ipuçları:

Eşsiz bir hediye almak istiyorsanız, NFT’ler yılın herhangi bir zamanında harika bir seçenektir. Ayrıca NFT dünyasına yolculuğunuza başlamak için bir NFT satın alabilirsiniz. nft nasıl alınır nft almanın yeni yolları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu