BankaİnternetNasıl Yapılır
Trend

Paribu Hesap Kapatma

Paribu Hesap Kapatma

Paribu hesap kapatma nasıl yapılır? Kripto paralar; 1983 yılında elektronik para sistemiyle hayatımıza girmeye başlamıştır. 1990 yılında ise kör imza teknolojisi ile kripto paranın temeli oluşturulmuştur. Dünyada ve Türkiye’de 2000’li yıllarla kripto para piyasası da hızlanmıştır.

Günümüze gelindiğinde ise 2015’te merkezi İstanbul’da olan Paribu 2017 senesinde de faaliyete geçmiştir. Türkiye piyasasında birçok kripto alım satım platformu bulunmaktadır. İçlerinde en büyük hacme sahip kripto alım satım platformu ise Paribu’dur. 5 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bilinmektedir.

Paribu kolay, basit, güvenli olması ayrıca hızlı para çekip hızlı yatırma işlemleri sebebiyle çok tercih edilmektedir. Anlık olarak finansal işlemler yapma kolaylığı da vardır. Paribu kullanıcıları kendi istekleriyle Paribu hesap kapatma işlemlerini de kolaylıkla yapabilir. Güven sorunu yaşayan üyeler ya da dolandırılmaktan korkan kişiler, sistemden memnun kalmayanlar hesaplarını kapatmak istemektedirler.

Paribu Hesabı Mail ile Nasıl Kapatılır?

Paribu hesabı mail ile nasıl kapatılır? Bunun için sitede yer alan destek bölümünden faydalanabilirsiniz. Mail kutunuzdan destek@paribu.com adresine üyelik, telefon, mail gibi bilgilerinizi yazarak hesap kapatma isteğinizi belirterek mail gönderebilirsiniz.

Kullandığınız mailin sayfasına girin.
Yeni ileti sekmesini açın.
Alıcı kısmına destek@paribu.com adresini yazın.
Paribu’ da bulunan ….. Numaralı hesabımın tamamen kapatılmasını ve bilgilerimin Paribu’dan silinmesini istiyorum.
İsim Soyadı
Telefon numarası
E-mail
Yukarda verilenleri maile doldurup Paribu’ya gönderdikten sonra 30 gün içinde hesabınız silinecektir. Sistem talebinizi aldıktan sonra incelenecektir. Paribu hesap kapatma işlemi gerçekleştirildiğinde tarafınıza bilgilendirme maili gelecektir. Üyelik bilgileriniz silinse de geçmişe dönük yaptığınız işlemler yasalar gereği muhafaza edilecektir.

Paribu Hesap Silme Linki ile Kapatılır mı?

Paribu hesap kapatma linki var mı sorusu çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Bunun için verebileceğimiz pek fazla bir link yoktur. Paribu’nun destek sayfasının linki bunun için kullanılmaktadır. Paribu hesap silme linki ile kapatılır mı? Sorusuna cevap olarak https://www.paribu.com/destek/#/feedback/closeAccount linki kullanılarak silme işlemi yapılır.

  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada karşınıza çıkan 7/24 destek iste butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada sizden istenen bilgileri eksizsiz doldurunuz.
  • Ad Soyad, e-mail adresinizi, telefon numaranızı yazınız.
  • Neden hesap kapatmak istediğinizi yazınız.
  • Destek talebinizi oluşturarak işlemi sonlandırınız.

Paribu hesap kapatma talebiniz alındıktan sonra incelenecektir. Yaklaşık olarak 30 gün süren bu incelemeden sonra hesabınız kapatılacaktır. Hesabınızın kapatılıp kapatılmadığına dair herhangi bir kontrol mekanizması oluşturmanıza gerek yoktur. Hesabınız kapatıldığında konuyla alakalı size bilgilendirme maili göndereceklerdir. Hesabınız kapatılsa bilgileriniz silinse bile yasalar gereğince geçmiş işlemleriniz sistem tarafından muhafaza edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu