Oyun

PUBG Mobile Lite 1. Şahıs Nasıl Yapılır?

Düşük donanımlı cihazlarda oynanan PUBG Mobile Lite 1. şahıs nasıl yapılır sorusu ile zaman zaman karşılaşmaktayız. Oyun içerisinde kullanıcılar 3. şahıs yerine 1. şahıs oynamak istemektedirler. Bunun için araştırma yapıldığında olumsuz sonuç ile karşılaşılacaktır. Ne yazık ki oyun düşük donanımlı cihazlar için üretildiğinden birçok özelliği kısmak zorunda kalmışlardır. Bunlardan bir tanesi ise 1. şahıs özelliğidir.

PUBG Mobile Lite 1. Şahıs Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Lite 1. şahıs nasıl yapılır sorusunu güncel sürüm ile yanıtlayamamaktayız. Kullanıcılar için tek çare ilerleyen sürelerde gelebilecek olan güncellemeleri beklemek olacaktır. Sizler de bu gelecek sürümü beklemek yerine orijinal PUBG’yi destekleyen bir cihaza geçebilirsiniz. Bu sayede oyunu çok daha gerçekçi oynayabilir ve 1. şahıs modundan faydalanabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite 1. Şahıs Güncellemesi

PUBG Mobile Lite sürümüne gelmeyen 1. şahıs güncellemesi kullanıcılar tarafından heyecanla beklenmektedir. Ancak henüz yetkililer tarafından bir açıklama yapılmamış olup net bir şey olduğu söylenmemektedir. Zaman zaman oyuncular arasında gelecek güncellemeler söylentiyle yayılsa da bu güncellemeye dair herhangi bir iddia da ortaya çıkmamıştır. Oyun yöneticileri tarafından bazı sebeplerden dolayı bu güncellemenin geleceği düşünülmemektedir.

PUBG Mobile Lite 1. Şahıs Neden Yok?

PUBG Mobile Lite 1. şahıs nasıl yapılır sorusunun olumsuz yanıtına ulaşan birçok oyuncu 1. şahıs özelliğinin neden olmadığını merak etmektedir. Herhangi bir açıklama yapılmasa da az çok tahmin edilen durumlar bulunmaktadır.

  • Oyunun daha az yer kaplamasını sağlayarak düşük donanımlı cihazlarda hafıza problemini azaltmak
  • Birden fazla alternatifin bulunması işlemciyi yoracağından dolayı düşük donanımlı cihazlarda performansı arttırmak istenmesi
  • En çok tercih edilen modun 3. şahıs olmasından kaynaklı olarak iki mod arasından biri seçilmiştir.
  • 1. şahıs modunda silah grafikleri ek olarak renderlanma işleminden geçmesi gerektiği için fps düşüşü yaşanmasının önüne geçilmek istenmiştir.

Yukarıda yer alan sebeplerden dolayı 1. şahıs oyun içerisine eklenmemiştir. Ancak bu sebepler bu modun ilerleyen süre içerisinde gelmeyecek olduğunu göstermez. Bu sebepten dolayı yeni gelen güncellemeleri beklemek ideal bir çözüm olacaktır. PUBG Mobile Lite sürümünde 1. şahıs olmasa da PUBG Lite sürümünde bulunmaktadır.

PUBG Lite 1. Şahıs Nasıl Yapılır?

Bilgisayar dünyasında yer alan düşük fps problemi yaşayan cihazlarda kullanılan PUBG Lite için 1. şahıs modu bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey “V” tuşunu kullanmak olacaktır. Bu tuş ile oyun içerisinde görüş açınızı değiştirebilirsiniz. Bu tuşun sadece 3. şahıs modda çalıştığını da unutmamanız gerekir. 1. şahıs mod içerisinde sadece 1. şahıs mod kullanılabilmektedir. Çünkü 3. şahıs modu etrafı görebilmek için ideal bir görüş açısı oluşturduğundan dolayı ortamda adaletsizlik oluşturmaktadır. Benzer bir içeriğimiz olan “PUBG Liyakat Nasıl Yükselir?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.


#PUBG #Mobile #Lite #Şahıs #Nasıl #Yapılır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu